Pirelli przywiezie do Jerez specjalną twardą mieszankę

Tor w Jerez zimą nie jest najlepszym miejscem do testowania opon. Powodem nie jest jedynie konfiguracja toru, ale również temperatury, które panują w tym okresie na hiszpańskim obiekcie. Nawierzchnia toru w ostatnich latach również mocno zmieniła swój charakter, stając się bardzo agresywną dla opon.

Z informacji przekazanych przez Tobiasa Grunera wynika, że biorąc pod uwagę powyższe czynniki oraz fakt, że zespoły będą chciały spędzić na torze jak najwięcej czasu, firma Pirelli zamierza dostarczyć specjalne twarde opony, uodpornione na zjawisko grainingu. Wspomniane opony nie będą wykorzystywane w trakcie sezonu.


Ponieważ informacja nie była precyzyjna i nie wskazywała jednoznacznie czy zespoły otrzymają tylko specjalne twarde opony czy będą miały również regularne mieszanki, postanowiłem zgłębić temat w redakcji Auto Motor und Sportu.


Z powyższej informacji wynika, że również regularne mieszanki będą w użyciu, ale na chwilę obecną nie wiadomo jaką ilość poszczególnych zestawów zespoły otrzymają do testowania. Tobias Gruner podejrzewa również, że w Jerez nie powinniśmy zobaczyć super-miękkiej mieszanki.