Hulkenberg: To wyjątkowa sytuacja dla wszystkich

Nico Hulkenberg, który w zbliżającym się sezonie będzie reprezentował zespół Force India, przyznał, że najbliższe tygodnie będą ogromną niewiadomą. Kierowca w rozmowie opublikowanej w oficjalnym serwisie zespołu sugeruje, że dobry start będzie niezwykle ważny, ale równie istotne będzie utrzymanie dobrej dyspozycji przez cały rok.

“Celem jest dobry start i utrzymanie formy przez cały rok. To jest wyzwanie – utrzymać rozwój, przywozić nowe części i być konkurencyjnym cały czas.”

“W tym momencie nikt nie wie jaki będzie ten sezon i jakie będą nowe samochody. Jest wiele pytań, na które nie będziemy znali odpowiedzi dopóki nie znajdziemy się na torze – nawet pierwszy wyścig nie przyniesie całej prawy. Będzie masa danych do przejrzenia i zanalizowania, trzeba będzie z nimi pracować, aby iść naprzód.”

“Nigdy do tej pory nie było takiej sytuacji, kiedy zaledwie na kilka tygodni przed pierwszym testem nikt nie ma pojęcie gdzie są pozostali. To wyjątkowa sytuacja dla wszystkich. To wyzwanie, szansa aby zrobić coś wyjątkowego, ale z drugiej strony możliwość do popełnienia błędy, więc musimy dobrze wykonać naszą pracę.”

Niemiec opisał również, jak wyglądały jego przygotowania do sezonu od strony kondycyjnej. Na szczęście w tym elemencie nie ma rewolucji.

“Moje przygotowania do sezonu nie różniły się wiele. Kiedy zaczynasz z kimś nowym, musisz dobrze się z nim poznać i poznać jego metody, a najlepszym sposobem na to jest praca dzień po dniu. Z moim nowym trenerem spędzamy dużo czasu i przymierzamy się do bardzo intensywnego treningu, abym był w dobrej formie przed startem sezonu.”

Interesująco zapowiada się wewnętrzna rywalizacja w zespole Force India. Hulkenberg zauważa, że zarówno on, jak i Perez znajdują się na podobnym etapie kariery, a wewnętrzna rywalizacja jest całkowicie naturalnym zjawiskiem w tym środowisku.

“Będzie bardzo interesująco pracować z Checo. Obaj mamy po cztery lata doświadczenia w F1, więc można powiedzieć, że jesteśmy na tym samym etapie kariery. Oczywiście, obaj będziemy próbowali być z przodu, ale to normalne w tych okolicznościach. Wychowaliśmy się w środowisku pełnym współzawodnictwa i tak będzie też tutaj.”