Quantum gotowe do przejęcia udziałów w Lotusie

Kilkadziesiąt minut po zakończeniu wyścigu o GP Abu Dhabi pojawiła się informacja, że konsorcjum Quantum Motorsports podpisało umowę z zespołem Lotus, dotyczącą przejęcia 35% udziałów. Po upływie kolejnych godzin okazało się, że na porozumieniu brakuje jeszcze podpisów przedstawicieli Genii Capital.

Mansoor Ijaz, przedstawiciel konsorcjum Quantum Motorsports, w rozmowie z dziennikarzami stacji BBC przyznał, że umowa jest bliska sfinalizowania.

“Nie ma wątpliwości, umowa zostanie podpisana. Została już skompletowana z naszej strony.”

Nowy inwestor zapewnił również, że wszystkie zaległości względem Kimiego Raikkonena zostaną w najbliższym czasie uregulowane.

“Spotkałem się z menadżerem Kimiego, Stevem Robertsonem wczoraj w nocy, przeprosiłem go, przeprosiliśmy Kimiego. Zamierzamy nie tylko upewnić się, że wszystkie zobowiązania zostaną pokryte, ale pójść krok dalej. Mamy zamiar również zrekompensować [ten okres] naszym pracownikom oraz zarządzającym… aby mieć pewność, że każdy w zespole dowie się, że nowy udziałowiec pojawił się, aby wziąć za nich odpowiedzialność.”

Z wypowiedzi dowiadujemy się również, że konsorcjum zabezpieczyło sobie w kontrakcie możliwość wykupienia całego zespołu po upływie odpowiedniego czasu. Mansoor Ijaz zapewnił również, że zakup udziałów pociągnie za sobą sprowadzenie do Enstone nowych, dużych sponsorów, którzy zapewnią stabilność finansową zespołu na długie lata.

Eric Boullier odmówił komentarza w tej sprawie zasłaniając się tajemnicą handlową. Zaznaczył jedynie, że oficjalnych informacji w tej sprawie można się spodziewać około wtorku. Przejęcie przez Quantum Motorsports udziałów w zespole oznacza, że w przyszłym sezonie partnerem Grosjean’a będzie Hulkenberg, o czym Ijaz wspomniał w swojej wypowiedzi.

“Wolałbym, aby przejście było łagodniejsze pomiędzy Kimim i kolejnym kierowcą, którym jak wierzę będzie Nico Hulkenberg, ale czasami w życiu nie jest tak czysto i miło jakbyśmy tego chcieli.”