La Gazzetta: Hulkenberg będzie kierowcą Lotusa w 2014 roku

Włoska La Gazzetta w swoim internetowym wydaniu informuje, że Nico Hulkenberg osiągnął porozumienie z zespołem Lotus i w przyszłym sezonie będzie partnerem Romain Grosjean’a. Kilka dni temu niemiecki kierowca otwarcie przyznał, że oczekuje szybkich odpowiedzi, które najwyraźniej nadeszły w czasie zakończonego weekendu wyścigowego. Oficjalnego potwierdzenia, dotyczącego przyszłorocznej obsady bolidów ekipy z Enstone możemy oczekiwać w najbliższym czasie.

Zatrudnienie Hulkenberga przez Lotusa ogranicza liczbę opcji, z których może skorzystać odchodzący z Ferrari Felipe Massa. Luigi Perna, korespondent pracujący dla włoskiego dziennika sugeruje, że jedyną realną szansą dla Brazylijczyka jest umowa z Force India. Sauber prawdopodobnie pozostanie przy Gutierezie, a bardziej niż pewne miejsce w zespole ma również Sergiej Sirotkin.

Na liście Lotusa miały znajdować się również takie nazwiska jak Maldonado czy Valsecchi. Wenezuelczyk byłby z pewnością dużym wsparciem finansowym zespołu, ale na przeszkodą w nawiązaniu współpracy miał być fakt, że zarówno Total, jak i PDVSA reprezentują tę samą gałąź na rynku.