Rubens Barrichello wraca do gry?

W ostatnich dniach pojawiło się wiele spekulacji, że zarówno Rubens Barrichello, jak i Witalij Pietrow mogą stanąć na starcie wyścigu otwierającego sezon 2014. Dziś szefowa zespołu Sauber, Monisha Kaltenborn potwierdziła, że doświadczony, brazylijski kierowca jest jednym z kandydatów do objęcia fotela kierowcy wyścigowego.

“Zawsze będę odpowiadała tak samo na tego typu pytania, wszystko zostanie oficjalnie ogłoszone. Jest kilka opcji. Wiemy, co on ma, znamy jego doświadczenie, wiemy, że chciałby wrócić, więc zobaczymy.”

Jednocześnie Monisha Kaltenborn zaprzeczyła informacjom, mówiącym o tym, że Barrichello mógłby wskoczyć do bolidu już w tym sezonie, podczas kończącego sezon wyścigu w Brazylii.

“Nie widzę takiej możliwości, bo nie ma powodu, aby zmieniać naszych dwóch kierowców na ten wyścig.”

Zatrudnienie tak doświadczonego kierowcy, przy założeniu, że w drugim bolidzie znajdzie się totalny żółtodziób wydaje się bardzo rozważnym posunięciem. Nieoficjalnie mówi się, że obaj wspomniani wyżej kierowcy zgromadzili dość sporą rzeszę ewentualnych sponsorów. Pietrow zapytany podczas pokazu w Soczi o możliwość powrotu odmówił komentarza, ale jego milczenie należy raczej odbierać jako wyraz toczących się negocjacji.