Nowy wyjazd z alei serwisowej na torze w Korei

Organizatorzy wyścigu w Korei zmodyfikowali wyjazd z alei serwisowej, na który wielokrotnie w przeszłości skarżyli się kierowcy. Do tej pory samochód powracający na tor, wyjeżdżał mniej więcej w połowie pierwszego zakrętu, co nie było zbyt szczęśliwym rozwiązaniem. Obranie nieco szerszego toru jazdy przez kierowcę będącego na torze powodowało, że oba bolidy, przy dłużej różnicy prędkości, znajdowały się niebezpiecznie blisko siebie.

W tym roku wyjazd za alei serwisowej został znacznie wydłużony. Kierowcy wracając na tor pokonają znacznie dłuższy dystans przejeżdżając przez wyasfaltowane pobocze, znajdujące się wokół pierwszego zakrętu. Dzięki temu wracając na tor będą w bezpiecznej odległości od linii wyścigowej.

Zmodyfikowany wyjazd z alei serwisowej (fot. Twitter / @F1_Korea)

Po zeszłorocznym incydencie, w którym Lewis Hamilton zabrał ze sobą dość duży fragment sztucznej trawy organizatorzy postanowili również zadbać o poprawę jakości montażu tych elementów. Według informacji przekazanych przez FIA materiał został wymieniony w zakrętach numer 1, 3, 10, 13 i 15.