Raikkonen już nie rozmawia z Red Bullem

Menadżer Kimiego Raikkonena przyznał otwarcie, że jego podopieczny nie będzie w przyszłym sezonie jeździł w barwach Red Bulla. Steve Robertson w rozmowie z fińskim serwisem Turun Sanomat powiedział, że rozmowy w tej sprawie zakończyły się już jakiś czas temu.

“To prawda. Kimi nie będzie jeździł dla Red Bulla w 2014 roku. Prowadziliśmy rozmowy, ale umowa nie dojdzie do skutku.”

Powyższe słowa w zestawieniu ze stanowiskiem Red Bulla, mówiącym o tym, że na liście potencjalnych zastępców Webbera znajdują się tylko dwa nazwiska, zdają się ostatecznie potwierdzać sobotnie doniesienia niemieckiego Bilda. W nadchodzącym sezonie partnerem Sebastiana Vettela będzie Daniel Ricciardo.

Co w takim razie z Raikkonenem? Menadżer Fina wyraził przekonanie, że Kimi znajdzie się na liście kierowców sezonu 2014. Opcji jest kilka.

“Jesteśmy całkiem pewni, że Kimi będzie w F1 w przyszłym roku. Są opcje – liczba mnoga – i będę kontynuował rozmowy z zespołami. Mam nadzieję, że coś wymyślimy w niedalekiej przyszłości.”

Steve Robertson w rozmowie z serwisem BBC nie zaprzeczył doniesieniom, że jedną z rozważanych opcji jest zespół Ferrari.

“Dopóki nie potwierdzą swoich foteli, moją pracą jest rozmawiać ze wszystkimi zespołami i zobaczyć co jest dostępne.”