Boulier wierzy, że Raikkonen zostanie. Co Lotus może mu zaoferować?

Choć wiele elementów wskazuje, że Kimiego Raikkonena nie zobaczymy w przyszłym sezonie w barwach zespołu Lotus, to Eric Boullier pozostaje optymistą w tej kwestii. Szef ekipy z Enstone w rozmowie z Jamesem Allenem podkreślił, że większość doniesień medialnych związanych z tą sprawą nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Jego zdaniem kluczem do zatrzymania Fina w zespole jest stworzenie mu odpowiedniego środowiska pracy, a to w dużej mierze zostało już zrobione.

“On zna zespół oraz środowisko. Teraz pozostało przygotować odpowiedni pakiet. Wtedy [Raikkonen] podejmie swoją decyzję.”

Boullier nie uważa również, aby odejście Jamesa Allisona miało duży wpływ na wyniki osiągane przez zespół w nadchodzącym sezonie. Francuz sugeruje wręcz, że wczesne rozpoczęcie prac nad nową konstrukcją może przynieść bardzo dobre rezultaty. Również bliska współpraca z Renault przy budowie nowej jednostki napędowej może mieć ogromny wpływ na tempo przyszłorocznego bolidu.

“Jestem optymistycznie nastawiony z prostego powodu, prace rozwojowe nad przyszłorocznym bolidem rozpoczęliśmy wystarczająco wcześnie. W połowie zeszłego roku mieliśmy dedykowany zespół pracujący pod kątem 2014 roku.”

“Mamy również mocny związek z Renault, a bycie blisko z producentem silnika jest ważne, więc możemy symulować, czego możemy oczekiwać w przyszłym roku.”

Czy odpowiednie środowisko pracy oraz wizja posiadania szybkiego bolidu wystarczą, aby zatrzymać Raikkonena w zespole? O tym przekonamy się już wkrótce…