Ecclestone: 20 wyścigów, nie więcej. Które tory wypadną z kalendarza?

Red Bull Ring wraca do kalendarza już od przyszłego sezonu. Umowa na organizację wyścigu została podpisana na siedem lat i obowiązuje do 2020 roku . Ponowne pojawienie się austriackiego obiektu na mapie wyścigowej wywołało spekulacje, że zbliżający się sezon będzie rekordowo długi. New Jersey, Soczi oraz Spielberg dodane do tegorocznego zestawienia dają w sumie aż 22 wyścigi.

Bernie Ecclestone szybko zareagował na szum wokół przyszłorocznego kalendarza i kolejny raz powtórzył, że sezon nie będzie liczył więcej niż 20 wyścigów.

“Pojedziemy 20 wyścigów, nie więcej. I będziemy się ścigali w Austrii. Nic więcej nie wiem. Zapytajcie mnie ponownie jak skończy się lato.”

Wypowiedź dla Kleine Zeitung sugeruje, że co najmniej dwa obiekty wypadną z kalendarza. Informacje, które dotarły wczoraj do mnie z Hiszpanii wskazują, że zagrożony jest domowy wyścig Fernando Alonso na Circuit de Catalunya oraz GP Korei.

Wytypuj zwycięzcę na Hungaroringu – 200 PLN w Sportingbet bez ryzyka!

Z kolei Niki Lauda,w rozmowie ze stacją ORF stwierdził, że wyścig w New Jersey nie dojdzie do skutku w przyszłym sezonie. Powód? Opóźnienia w budowie toru oraz finanse.

“Z tego co wiem, wyścigu już nie ma w kalendarzu.”

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko poczekać do zakończenia lata, bo kolejne zwroty akcji w sprawie przyszłorocznego kalendarza są jak najbardziej możliwe.