Raikkonen znowu na dwóch kółkach – tym razem charytatywnie

Kimi Raikkonen wykorzystał przerwę w wyścigach, aby ponownie spróbować swoich sił na torze motocrossowym. Tym razem nie była to jednak zwykła przejażdżka, ale akcja charytatywna “Everts and Friends” zorganizowana przez legendę jazdy po wyboistym torze, Stefana Evertsa. Głównym punktem imprezy był wyścig par, łączący w sobie elementy motocrossu oraz kolarstwa przełajowego, w którym Fin wziął udział, na motocyklu przygotowanym przez jego zespół ICE1Racing.

Czwarte miejsce w sztafecie oraz atmosfera panująca w czasie imprezy sprawiły, że zgromadzeni kibicie mieli okazję zobaczyć Raikkonena w całkiem innym wydaniu, niż podczas weekendów wyścigowych – uśmiechniętego, otwartego, rozdającego mnóstwo autografów oraz bez czapki…

“To wspaniałe wydarzenie, bawiliśmy się dziś niesamowicie. To wspaniale zobaczyć tylu rozbawionych fanów motocrossu, cieszących się sportem oraz wspierających tak dobrą inicjatywę.”

Raikkonen nie przystąpił do rywalizacji bez przygotowania. Występ poprzedzony został kilkudniowym treningiem w Finlandii, któremu osobiście miał przyglądać się Stefan Everts. Poniżej możecie zobaczyć Raikkonena w akcji.