Boullier: Ciężka praca się opłaciła

Lotus podczas wyścigu o GP Niemiec ponownie powrócił na pozycję, z której rozpoczął obecny sezon. Podwójne podium jest bardzo dobrym rezultatem, a szansa na zwycięstwo, która pojawiła się w trakcie zawodów, pokazuje, że kierowcy zespołu z Enstone będą liczyli się w dalszej części sezonu. Eric Boullier uważa, że dobra dyspozycja to głównie zasługa pracowników fabryki, którzy w ostatnim czasie przygotowali masę poprawek i co ważne, niezwykle skutecznych.

“To był bardzo dobry wyścig ze strony zespołu, taki, który potwierdza cała ciężką pracę wykonaną w Enstone, więc najpierw chciałbym podziękować wszystkim w fabryce za ich wkład. Poświęcono wiele czasu i energii, aby przygotować poprawki na każdy wyścig i przesunąć samochód na czoło stawki, po trzech trudnych weekendach, więc jest dużą satysfakcją widzieć, że cała ciężka praca opłaciła się.”

Zespół Lotusa mocno zaryzykował prowadząc prace rozwojowe niezależnymi ścieżkami, czego owocem są dwa nowe pakiety aerodynamiczne, użyte w wyścigu na torze Silverstone oraz sprawdzone podczas sesji treningowych w Niemczech. Warto przy tej okazji przypomnieć słowa Alana Permane, który zasugerował, że dopiero połączenie obu pakietów, w jedną całość, da oczekiwany rezultat. Trzytygodniowa przerwa, to czas, w którym bolidy wracają do fabryk, więc już podczas testów na Silverstone możemy spodziewać się kolejnej wersji E21.