Red Bull kusi Raikkonena trzyletnim kontraktem

Szef zespołu Lotus potwierdził wczoraj, że Nico Hulkenberg jest kandydatem do zastąpienia Kimiego Raikkonena, jeśli Fin zdecyduje się odejść po zakończeniu obecnego sezonu.

“Jestem w kontakcie z Nico.”

Boullier cytowany przez francuski dziennik L’Equipe wspomniał również, że na liście zespołu z Enstone znalazł się również Paul di Resta. W tym tygodniu przedstawiciele Genii Capital mają spotkać się z Raikkonenem i przedyskutować warunki, na jakich kierowca mógłby kontynuować współpracę.

Tymczasem Helmut Marko w rozmowie z telewizją Servus TV zdradził nieco szczegółów, dotyczących oferty, jaką zespół Red Bull przygotował dla fińskiego kierowcy. Trzyletni kontrakt oraz pracę w zaciszu fabryki, to dwa elementy, które powinny przypaść Raikkonenowi do gustu.

“[Kontrakt] nie powinien być tylko na rok, ale na następne trzy lata. Ciągłość wyróżnia nas jako zespół.”

Pełniący rolę doradcy Marko zasugerował również, że przyszły partner Sebastiana Vettela będzie musiał wykonać masę pracy w symulatorze oraz ciężko popracować z inżynierami.

“Jest wiele warunków, które muszą być spełnione.”

“Mamy duży wybór, jest Kimi i jest liku innych – prawie wszyscy chcą być z nami.”

“Potrzebujemy dwóch mocnych kierowców, aby również móc wygrać mistrzostwo konstruktorów. Ferrari jest całkowitym przeciwieństwem, stawiają wszystko na Alonso i tytuł dla kierowcy.”

“My chcemy obu.”

Jedyną rzeczą, która może Raikkonenowi nie przypaść do gustu jest presja, jaką ekipa z Milton Keynes stara się wytworzyć, w sprawie terminu podjęcia decyzji.

“Budapeszt to początek przerwy wakacyjnej. Spa to jej koniec. Więc [decyzja] zapadnie gdzieś w sierpniu.”

Lotus w tej kwestii wydaje się być bardziej elastyczny, choć nie ma co ukrywać, że wskazany przez Marko czas na podjęcie kluczowych decyzji jest niezwykle ważny.