Susie Wolff weźmie udział w testach młodych kierowców

Susie Wolff, kierowca rozwojowy zespołu Williams potwierdziła, że weźmie udział w tegorocznych testach młodych kierowców. W rozmowie z dziennikarzami stacji BBC Radio 5 live sports extra, podczas pierwszej sesji treningowej, szkocka zawodniczka zdradziła, że pierwsze informacje mówiące o możliwości wykorzystania kierowców wyścigowych były bardzo niepokojące, ale teraz sytuacja jest już jasna.

Było kilka kilka nerwowych godzin w poniedziałek i robiło się coraz bardziej nerwowo. Teraz już w pełni oczekuję, że będę jeździć w testach młodych kierowców.

Dla trzydziestoletniej zawodniczki kilometry przejechane w bolidzie są niezwykle ważne, jeśli marzy o poważnej rywalizacji z F1. Przejechane dystans jest dla niej w zasadzie jedyną szansą na otrzymanie superlicencji. Zwykle jest ona przyznawana kierowcom, którzy przeszli przez niższe serie i zanotowali w nich bardzo dobre wyniki. Przypomnę tylko, że w szczególnych przypadkach pozwolenie na występy może zostać przyznane jeśli kierowca przejechał w bolidzie co najmniej 300 kilometrów testowych.