Kilka pytań przed testem młodych kierowców…

Zespół Ferrari, w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej poinformował, że w testach młodych kierowców udział wezmą Fernando Alonso i Felipe Massa. Włoski zespół sugeruje, że tylko wspomniany duet pojawi się na Silvertsone w dniach 17-19 lipca, bo wykorzystywanie niedoświadczonych kierowców,do sprawdzenia nowych rozwiązań nie ma większego sensu.

“Testy młodych kierowców, które zaplanowane są na Silverstone od 17 do 19 lipca, dostarczyły idealna okazję, aby zrobić coś z tym [poprawą bezpieczeństwa], co wspólnie wymyśliły FIA i Pirelli. To będzie bardzo ważne, aby przy tej okazji sprawdzić coś nowego. Oczywiście, ten test zostanie wykonany przez naszych kierowców wyścigowych, bo nie ma sensu próbować czegoś nowego z młodymi kierowcami za kółkiem, którzy nie mają wymaganego doświadczenia, aby dostarczyć wartościowych informacji.”

Powyższe oświadczenie nie jest do końca jasne, ale sugeruje, że na torze w Silverstone pojawią się jedynie Alonso oraz Massa. Stoi to niejako w sprzeczności z informacją podaną przez brytyjski Autosport, z której wynika, że na testach obecni będą obserwatorzy FIA. Ich zadaniem będzie czuwać nad tym, aby kierowcy wyścigowi nie testowali nowych rozwiązań, niezwiązanych z oponami. Możliwości w tej sytuacji są dwie, albo Ferrari wykorzysta trzydniową sesję jedynie do sprawdzenia opon, całkowicie rezygnując przy tym z prac rozwojowych nad bolidem, albo włoski zespół znalazł koleją szarą strefę i spróbuje ją wykorzystać.

Tymczasem Mercedes upomniał się o udział w testach. Przedstawiciele zespołu z Brackley uważają, że jeśli test zostanie przedłużony o dodatkowy dzień, to srebrne bolidy również powinny mieć szansę z niego skorzystać.

Obie kwestie pozostają na razie otwarte i trzeba mieć nadzieję, że zbliżający się weekend wyścigowy przyniesie jasne rozstrzygnięcia.