Pierwsze testy już w styczniu?

W trakcie dnia pojawiają się kolejne informacje związane bezpośrednio z wtorkowym spotkaniem szefów zespołów z przedstawicielami FIA. Jak donosi niemiecki Auto Motor und Sport zimowa sesja testowa poprzedzająca start sezonu 2014 może zostać zorganizowana już w styczniu na torze w Jerez. Choć producenci jednostek napędowych oraz niektóre zespoły wzywały do zwiększenia liczy dni testowych, prawdopodobnie pozostanie ona niezmieniona (12).

Po pierwszej serii testów w Hiszpanii kolorowa karawana przeniesie się prawdopodobnie na Środkowy Wschód. W pierwszej kolejności wymieniane są dwie lokalizacje Bahrajn oraz Abu Dhabi. Za takim rozwiązaniem optuje firma Pirelli, która sugeruje, że panujące tam temperatury pozwolą zespołom lepiej przygotować się do trudnego sezonu. Zespoły nie są przeciwne takiemu rozwiązaniu, ale swoją decyzję uzależniają od kosztów transportu sprzętu. Można się domyślać, że jest to czytelny sygnał dla właścicieli obu obiektów, aby nieco wspomóc finansowo całą operację.

Paul Hembery zasugerował również, że nowe silniki niosą za sobą potrzebę przygotowania nowych tylnych opon, które będą zdecydowanie szersze od dotychczasowych.