Problemy z korelacją główna przyczyną kłopotów McLarena

Jonathan Neale, dyrektor zarządzający zespołu McLaren przyznał podczas konferencji prasowej, że zrozumienie obecnych problemów z samochodem, jest kluczowym zadaniem, przed przeniesieniem uwagi na przyszłoroczną konstrukcję. Jego zdaniem główną przyczyną słabej formy MP4-28 jest brak korelacji pomiędzy danymi otrzymywanymi w tunelu aerodynamicznym z zestawem zebranym na torze.

“Wierzę, że to bardzo ważne, aby rozwiązać problemy z samochodem i korelacją, bo cały czas pojawia się niepewność.”

“To, co wydawało się optymalizacją podczas zimowych przygotowań, wcale nią nie było.”

“Musimy zacząć myśleć o samochodzie na sezon 2014, nie tylko o jednostce napędowej, ale także o zmianach w aerodynamice. Więc teraz musimy się skupić na zrozumieniu i odzyskaniu kontroli nad naszym samochodem,bo to przełoży się na przyszłoroczny projekt.”

Z powodu podobnych problemów zespół Ferrari zaprzestał używania infrastruktury w Maranello i przeniósł się do Kolonii.

Neale dodał również, że zespół przywiezie do Hiszpanii spory pakiet poprawek, które zostaną sprawdzone podczas piątkowych treningów.

“To znacząca ilość części, ale należy pamiętać, że staramy się rozwiązać problemy z korelacją, o których koledzy z innych zespołów wiedzą bardzo dużo, ale wolałbym nie zdradzać, jakie części będą wymienione, zanim nie podejmiemy decyzji w piątkowy wieczór. Mamy wiele innych rzeczy do sprawdzenia w piątek.”