Koniec problemów w telemetrią

Jenson Button po przejażdżce Ładą 1500 skarżył się na dużą ilość mrugających lampek na desce rozdzielczej. Wielu kierowcom owych mrugających lampek bardzo brakowało w bolidach, podczas pierwszych czterech wyścigów sezonu. System telemetrii dostarczony przez firmę Riedel Communications miał wadę, która zmusiła FIA do wyłączenia jednej z jego części, odpowiedzialnej za komunikację kontroli wyścigu z kierowcami. Oprócz sygnalizacji nie działał również system wspomagający pracę DRSu, przez co kierowcy musieli sami czuwać nad jego pracą, posiłkując się komunikatami przekazywanymi przez inżynierów.

Jak podała wczoraj agencja Reuters, w Hiszpanii cały system ma już działać z pełną funkcjonalnością. Derek Warwick, który przekazał tę informację potwierdził również, że sędziowie, na polecenie FIA, nieco łagodniej mieli podchodzić do przewinień związanych z flagami.

“FIA poprosiła nas abyśmy byli nieco łagodniejsi dla kierowców w kwestii kar, ale wciąż mamy dostępne te same narzędzia jeśli chodzi o inne wykroczenia.”