Dodatkowy zestaw opon dla młodych kierowców

Opony Pirelli od pierwszego momentu ponownego pojawienia się na torach F1 sprawiały zespołom wiele trudności. Nie inaczej jest i w tym sezonie, kiedy to większość ekip ma ogromny problem, ze zrozumieniem nowych mieszanek oraz ich nadmiernym zużyciem. Ograniczona ilość zestawów, jakie każdy z zespołów otrzymuje podczas weekendu wyścigowego doprowadziła do sytuacji, w której przez znaczną część pierwszego treningu kibice mogą oglądać jedynie pusty tor i bolidy w garażach.

Jak poinformował dziś telewizja Sky Sports wysoki przedstawiciel jednego z czołowych zespołów wystał list do Paula Hembery, dyrektora sportowego firmy Pirelli, z propozycją rozwiązania tej sytuacji. Pomysł jest niezwykle prosty i zakłada dostarczenie dodatkowego kompletu ogumienia, który mógłby być wykorzystane jedynie przez rezerwowego kierowcę. Sięgnięcie po dodatkowe opony nie byłoby jednak elementem obowiązkowym.

Choć wydawałoby się, że złoty środek nie istnieje, to wspomniana propozycja zdaje się godzić interesy każdej ze stron. Zespól zbiera cenne dane, młodzi kierowcy mają okazję złapać trochę kilometrów, a i FOM jest zadowolony nie słysząc narzekań kibiców. Pozostaje jedynie kwestia finansowa. Jeśli cena dodatkowego zestawu będzie wysoka, to bogatsze zespoły będą w jeszcze bardziej uprzywilejowanej sytuacji niż dotychczas. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że propozycja zostanie poddana pod dyskusję, bo moim skromnym zdaniem jest niezwykle trafiona. Co Wy na to?

Czy dodatkowy zestaw opon do wykorzystania przez młodego kierowcę podczas pierwszego treningu to dobry pomysł?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...