Hamilton pokonał Vettela

Lewis Hamilton po czterech latach ponownie pojawił się w programie Top Gear, aby ponownie stanąć do walki z czasem na torze Dunsfold Aerodrome za kierownicą Suzuki Liana. Poprzedni wynik brytyjski kierowca ustanowił na mokrej nawierzchni i mimo, że wykonał bardzo dobre okrążenie, to w klasyfikacji kierowców F1 zajmował dopiero czwartą lokatę. Hamilton w rozmowie z prowadzącym program Jeremym Clarksonem przyznał, że bardziej od miejsca irytował go fakt, że na czele znalazł się Sebastian Vettel.

“Ma najlepszy samochód (w F1) od Bóg wie ilu lat i w dodatku (był) najszybszy w Top Gear.”

Lewis poważnie podszedł do sprawy i tym razem mając do dyspozycji suchy tor wykręcił czas 1:42.9, lepszy od aktualnego rekordu należącego do Sebastiana Vettela o 1,1 sekundy.

Zobacz przejazd Hamiltona zamieszczony w serwisie f1zone.net…

W trakcie rozmowy padło również pytanie o zmianę zespołu.

“To oczywiście duża zmiana dla mnie i jestem naprawdę podekscytowany z tego powodu. Wszyscy mnie krytykują z tego powodu i każdy ma swoją opinię, ale będąc od 13 roku życia w McLarenie, to był bardzo długi okres, potrzebowałem tej zmiany – zaryzykowałem.”

“[Mercedes] słabo się prezentował w ostatnich latach, ale myślę, że chodzi o to, że w 2009 roku zmieniły się zasady, każdy miał swój projekt, który rozwijał w kolejnych latach, a oni zaczęli od złej konstrukcji i tak to się ciągnie.”