Pierwsze trzy dni w Barcelonie dla Alonso

Alonso podczas ostatniego dnia przygotowań (fot. alo_oficial)

Zespół Ferrari poinformował, że Fernando Alonso, który całkowicie opuścił pierwszą testową serię, pojawi się w bolidzie podczas trzech pierwszych dni testów w Barcelonie. O powodach nieobecności hiszpańskiego kierowcy w Jerez pisałem już wcześniej. Wspomnę jedynie, że jest to element strategii Alonso, oparty na fakcie, że obiekt w Barcelonie ma bardziej zbliżoną charakterystykę do torów, które są w kalendarzu mistrzostw.

Lider Ferrari nie próżnował w czasie gdy Felipe Massa zapoznawał się z nowym bolidem. 936 kilometrów pokonanych na rowerze, 91 kilometrów biegu, 8 godzin w basenie, 7 godzin w siłowni oraz 14 godzin poświęconych na inne sporty to wynik ostatnich trzech tygodni, którym kierowca pochwalił się na Twitterze. Pojawiają się również teorie, w których przewija się wątek kontuzji kierowcy, ale nawet jeśli jest w tym ziarno prawdy, to nie było to nic groźnego, skoro Alonso już we wtorek zasiądzie za kółkiem.

W zapowiedzi opublikowanej przez zespół Ferrari czytamy również, że po pozytywnym starcie w Jerez zespół oczekuje bardziej miarodajnych rezultatów, których powinien dostarczyć tor w Barcelonie. Oprócz dalszego zbierania cennych danych, zespół sprawdzi również pierwsze elementy pakietu rozwojowego, które zostały przekazane do produkcji zanim F138 wyjechał na tor. Czym Ferrari zaskoczy konkurencję?