Red Bull może nie pojawić się w Jerez

Główny projektant zespołu Red Bull, przyznał w rozmowie ze stacją BBC, że nie ma pewności, czy nowy bolid będzie gotowy na pierwsze, przedsezonowe testy w Jerez. Adrian Newey opóźnienia w projekcie na sezon 2013 tłumaczy bardzo wyrównaną walką o tytuł mistrzowski, która trwa do ostatniego wyścigu.

“Jeśli mam być szczery, to [walka do ostatniego wyścigu] mocno wpłynęła na nasz grafik prac nad nowym samochodem, mocnej niż byśmy tego chcieli. To była dobra decyzja w tamtym czasie, bo dzięki temu zadanie zostało wykonane, ale to oznacza bardzo pracowitą zimę, podczas której spróbujemy nadrobić zaległości.”

Ostateczne plany zespołu, dotyczące udziału w pierwszych zimowych testach w Jerez, powinniśmy poznać w przyszłym tygodniu. Jeśli RB9 nie będzie gotowy na czas, to ekipa z Milton Keynes może wystawić zeszłoroczną maszynę, co z punktu widzenia sprawdzenia nowych opon Pirelli wydaje się bardzo rozsądnym posunięciem. Możliwe również, że niewykorzystany czas zespół spożytkuje w trakcie prywatnych sesji, które w poprzednim roku cieszyły się sporą popularnością.