Whiting: Nowe silniki nie będą ciche

Sezon 2014 zapowiada się niezwykle interesująco, głównie z powodu rewolucji technicznej. Decyzja o wprowadzeniu nowych jednostek napędowych budziła i nadal budzi wiele kontrowersji. Głośno było o wypowiedziach Ecclestone’a czy Montezemolo, natomiast całkowicie przemilczano słowa Charliego Whitinga, wypowiedziane w rozmowie z naszym starym, dobry znajomym Peterem Windsorem.

“To duże wyzwanie. Bardzo duże wyzwanie dla producentów silników. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć działające silniki – zobaczyć jak są skomplikowane i pomysłowe. To na pewno będą jednostki bardzo zaawansowane techniczne. Jeśli chodzi o dźwięk, to ludzie powinni się do niego przyzwyczaić całkiem szybko. Szczerze, pamiętam stary czterocylindrowy silnik BMW, który używaliśmy za czasów Brabhama, który kręcił się do 11 tysięcy obrotów i brzmiał całkiem dobrze. Nowe silniki nie będę ciche. Dźwięk będzie inny, ale myślę, że ludzie przyzwyczają się do niego bardzo szybko.”

Waszej uwadze polecał cały wywiad, przeprowadzony przez Petera Windsora podczas weekendu wyścigowego w Austin, który znajdziecie na stronie peterwindsor.com…