Kobayashi rezygnuje z walki o fotel w sezonie 2013

Kilkanaście minut po tym, jak Lotus ogłosił przedłużenie współpracy z Grosjeanem, Kaumi Kobayashi opublikował oświadczenie, z którego wynika, że nazwisko japońskiego kierowcy nie pojawi się na liście startowej sezonu 2013. Kierowca podziękował z wsparcie kibiców, którzy pomogli zgromadzić dość pokaźny budżet, niezbędny w walce o fotel.

Dziękuję za wasze nieustanne wsparcie. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w akcji “Kamui Support.” Wasz entuzjazm wywołał lawinę. Dzięki Wam kilka firm z Japonii zaoferowało wsparcie w ciągu kilku ostatnich tygodni. Udało się zgromadzić budżet w wysokości 8 milionów euro, który miał pozwolić osiągnąć cel, ale niestety wywalczenie miejsca w liczącym się zespole okazało się niemożliwe.

Oświadczenie Kobayashiego sugeruje, że Lotus rzeczywiście brał pod uwagę zatrudnienie innego kierowcy, a fotel w zespole Force India jest już zajęty. Odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące obsady samochodów powinniśmy poznać już wkrótce. Japoński kierowca zapowiedział, że postara się wrócić w sezonie 2014.