Pat Fry: Testy w Jerez były prawdziwym szokiem

W najnowszym wydaniu Scuderia Ferrari Racing News, włoski zespół podsumowuje zakończony sezon. Dyrektor techniczny zespołu Pat Fry nawiązuje w nim do głównych problemów technicznych, jakie ekipa z Maranello napotkała w trakcie minionego roku.

Kluczowe decyzje, które zadecydowały o takiej, a nie innej formie samochodu zostały podjęte na długo przed rozpoczęciem sezonu. Całkowicie nieudana koncepcja układu wydechowego dała o sobie znać już podczas pierwszych zimowych testów w Jerez. Na nieszczęście dla włoskiego zespołu pierwszą szansą na naprawienie błędów był dopiero start europejskiej części sezonu.

Dwa ważne kroki z punktu widzenia formy samochodu zostały wykonane w Hiszpanii oraz w Kanadzie, gdzie wprowadzono w życie nowe poprawki. Słowa dyrektora technicznego zespołu w dużej mierze pokrywają się w tabelą wyników, osiąganych w minionym sezonie przez kierowców zespołu Ferrari. Choć środkowa część sezonu była niezwykle udana, to Pat Fry wspomina wyścig w Kanadzie, jako zmarnowaną szansę na dobry dorobek punktowy. Wyścigi na Spa oraz Monzy pokazały, że bolid Ferrari jest szybki i potwierdził, że największą bolączką czerwonych samochodów jest aerodynamika.

Pełny materiał znajdziecie poniżej: