Gutierrez zastąpił Pereza

Jeszcze wczoraj pojawiły się informacje, że Sergio Perez nabawił się paskudnego przeziębienia, które zmusiło go do rezygnacji z udziału w spotkaniu z mediami. Późnym popołudniem zespół poinformował, że stan kierowcy może mu nie pozwolić na udział w dzisiejszych zajęciach, ale ostateczna decyzja miała zostać podjęta przed pierwszym treningiem.

Niestety, według informacji przekazanych przez zespół, Perez nadal nie czuje się najlepiej i zespół zdecydował, że w jego samochodzie zasiądzie dzisiaj Esteban Gutierrez. Sauber zapewnia, że podczas jutrzejszych kwalifikacji starszy, z meksykańskich kierowców powinien już być w dobrej formie. Perez zasugerował na Twitterze, że może wrócić do samochodu jeszcze dziś, podczas drugiego treningu, co może wzbudzać pewne podejrzenia.

Z rezerwowych kierowców na torze podczas pierwszej sesji pojawili się jeszcze Valtteri Bottas, który zastąpił Bruno Sennę oraz Giedo van der Garde w miejsce Heikkiego Kovalainena. Zmiany w samochodach Williamsa oraz Caterhama są w tym sezonie stałym elementem polityki zespołu.