Renault pokazało nowy silnik 1.6 V6 turbo

Nie tak dawno, bo podczas GP Włoch Bernie Ecclestone oraz Jean Todt mięli okazję obejrzeć projekt nowego silnika 1.6 V6 turbo, w siedzibie włoskiego zespołu w Maranello. Dziś dzięki firmie Renault Sport F1 oraz magazynowi Racecar Engineering, który wyraził zgodę na publikację zdjęć na łamach f1talks.pl, możemy zobaczyć, jak prezentuje się silnik, budowany z myślą o sezonie 2014.

Koncepcja budowy silnika 1.6 V6 turbo (fot. Racecar Engineering)

Nowy silnik podczas pracy (fot. Racecar Engneering)

W rozmowie z Racecar Engineering Rob White, zarządzający projektem zdradził, że prace nad silnikiem rozpoczęły się w w drugiej połowie 2010 roku, a produkt końcowy miał być do dyspozycji zespołów w sezonie 2013. Pierwszym testowanym modelem był silnik jednocylindrowy, który pozwolił zrozumieć podstaw działania jednostki w nowej specyfikacji. Do chwili obecnej sprawdzono już wiele kolejnych wersji nowej jednostki i według White’a prace idą zgodnie z planem oraz dostarczają bardzo wielu cennych informacji, które zostaną wykorzystane w kolejnych projektach jednostek.

Więcej szczegółów na temat budowy nowych jednostek i zadań, jakie stoją przed producentami znajdziecie w najnowszym wydaniu Racecar Enginerring…