Kubica wraca już w ten weekend

Aktualizacja [13:10] Adam Malecki: Organizatorzy rajdu nic nie wiedzą. W każdym razie wóz jest już na miejscu, ale podpisany kierowcami z listy nr 3. Można zmienic tylko kierowce.


Aktualizacja [12:25] Autosport stawia jutrzejszy występ Kubicy pod znakiem zapytania. Nie wiadomo, że zespół First Motorsport zdąży z przygotowaniem samochodu. Ostateczna decyzja ma zapaść dopiero późnym popołudniem.


Wczorajsza wypowiedź Jakuba Gerbera podsunęła mi pewną myśl. Robert Kubica sprawdzi się w rajdzie już w ten weekend lub czeka nas konferencja prasowa zapowiadająca jego powrót do sportu. Rozmarzyłem się nieco myśląc, że może zobaczymy Kubicę na Monzy… Poranne informacje sprowadziły mnie na ziemie, ale jedynie częściowo.

Organizatorzy rajdu Ronde Gomitolo di Lana, który ma zostać rozegrany w najbliższy weekend potwierdzili udział Roberta Kubicy. Polak ma zmierzyć się z rajdową trasą za kierownicą Subaru Imprezy WRC udostępnioną przez zespół First Motorsport, oznaczonego numerem 3. Ciekawostką jest fakt, że dźwignia zmiany biegów w jego samochodzie ma być zamocowana z lewej strony kierownicy. Na fotelu pilota zasiądzie Giuliano Manfredi.

Więcej wkrótce…