Bardzo pracowita godzina

Oglądając dzisiejszy trzeci trening można było odnieść wrażenie, że w ciągu zaledwie kilku godzin kolorowa karawana przeniosła się w całkiem inne, bardziej przyjazne miejsce. Po wczorajszych ulewach na torze spa było dziś słonecznie, ciepło i bardzo pracowicie. Zespoły za wszelką cenę starały się nadrobić stracony wczoraj czas. Mimo dużej aktywności na torze inżynierowie staną dziś przed bardzo trudnym zadaniem, wybierając odpowiednie ustawienia bolidu zaledwie po godzinie suchego jeżdżenia.

O dużym pechu może mówić Nico Rosberg, który zaledwie po dziesięciu minutach sesji musiał zakończyć swój udział. Skrzynia biegów w samochodzie Niemca odmówiła posłuszeństwa, nie pozwalając kierowcy na redukcję biegu. Problem może się okazać podwójnie kosztowy, bo oprócz braku jazdy na suchym torze może się okazać, że będzie konieczna wymiana uszkodzonej skrzyni biegów. Jest duże prawdopodobieństwo, że Rosberg dołączy w ten weekend do klubu +5 na starcie, w którym jest już Mark Webber.

Dobrą formą przed kwalifikacjami błysnęli kierowcy Saubera, którzy znaleźli się w tabeli wyników tuż za Fernando Alonso i Kimim Raikkonenem. Bardzo szybcy w strefie pomiaru prędkości maksymalnej byli kierowcy Red Bulla. Nie miałem jeszcze czasu przyjrzeć się bolidowi Marussi, ale wygląda na to, że nowy pakiet działa, co mocno zbliżyło ich do kierowców Caterhama.

Wyniki sesji poniżej:

1. Alonso; 2. Raikkonen; 3. Perez; 4. Kobayashi; 5. Button; 6. Massa; 7. Webber; 8. Grosjean; 9. Vettel; 10. di Resta; 11. Maldonado; 12. Hamilton; 13. Schumacher; 14. Hulkenberg; 15. Vergne; 16. Ricciardo; 17. Senna; 18. Kovalainen; 19. Pic; 20. Glock; 21. Pietrow; 22. de la Rosa; 23. Karthikeyan; 24. Rosberg.

Polecam waszej uwadze najnowszą analizę nowego systemu Lotusa, przygotowaną przez Scarbs’a…