Wszyscy kochają Spa

Dzisiejszy poranek przyniósł bardzo dobrą informację dotyczącą przyszłości toru Spa. Organizatorzy podpisali nową umowę, gwarantującą im organizację wyścigów do 2015 roku. W ostatnim czasie mówiło się wiele o usunięciu GP Belgii z kalendarza, głównie ze względu na mniejsze niż dotychczas wsparcie belgijskiego rządu. Pojawiały się również propozycje, aby wyścig odbywał się co dwa lata, na zmianę z GP Francji. Na szczęście żaden z przedstawionych scenariuszy się nie ziści przynajmniej do 2015 roku.

Piszę “na szczęście” bo zarówno kibice, jak i kierowcy uwielbiają Spa i usunięcie wyścigu byłoby sporą stratą. Wystarczy wziąć choćby fragmenty dzisiejszych wywiadów, aby przekonać się jak ważnym torem dla kierowców jest Spa.

Schumacher będzie w przyszłym tygodniu świętował swój 300 wyścig w karierze. Co sądzi o Spa?

“Spa jest jak mój salon. Dla mnie jest to bez wątpienia najlepszy tor na świecie. To niezwykłe bo zawsze przeżywam tam niezwykłe chwile – mój debiut, moje pierwsze zwycięstwo, zdobyte mistrzostwo oraz wiele wspaniałych wyścigów.”

Teraz słówko na temat Spa od Kimiego Raikkonena, który jest jednym z kandydatów do zwycięstwa.

“Założę się, że każdy kierowca lubi Spa. Dla mnie to najwspanialszy tor na świecie. To moje ulubione miejsce. Lubię je od momentu mojej pierwszej wizyty w Formule Renault 2000.”

Mam nadzieję, że się ze mną zgodzicie, że pewnie miejsca powinny być wpisane do kalendarza na stałe.