Alonso: Bardzo trudno powiedzieć, czy Kubica wróci

W ostatnich dnia o Robercie Kubicy zrobiło się jakby głośniej. Kolejne zdjęcia, oraz informacje mogły wskazywać, że za chwilę opadnie gruba kurtyna i wydarzy się coś przełomowego, coś na co wszyscy kibice czekają. Zanim to jednak nastąpi (o ile nastąpi) głos w sprawie ewentualnego powrotu Kubicy zajął Fernando Alonso.

Ww wrześniowym, anglojęzycznym wydaniu magazynu F1Racing, w dużej mierze poświęconemu hiszpańskiemu kierowcy, możemy przeczytać, że Kubica nadal jest daleko, od miejsca w którym chciałby być. Alonso zaznaczył również, że jest w stałym kontakcie z polskim kierowcą.

“Ciężko powiedzieć, czy Robert wróci do stuprocentowej sprawności i będzie w stanie ścigać się ponownie w F1.

Co jakiś czas rozmawiamy i wiem, jak bardzo go to boli, być tak daleko od tego, co zawsze było jego światem. Musi być spokojny i przede wszystkim skupić się na odzyskaniu pełnej sprawności, potem może pomyśleć o ściganiu.”

Na pewno słowa Alonso, dotyczące Kubicy zostaną zinterpretowane w każdy możliwy (i niemożliwy) sposób, ale czytając jego wypowiedź nasuwa się jeden wniosek – Robert nadal (niestety) nie odzyskał pełnej sprawności. Możemy się sprzeczać, czy problem dotyczy łokcia, czy nadgarstka, a może jest coś jeszcze, ale nie zmienia to faktu, że problem istnieje. Obawiam się, że dopóki nie zostanie on rozwiązany, czyli Kubica nie odzyska pewnej sprawności nadal będziemy wsłuchiwać się w ciszę…