Alguersuari ma receptę na słabą formę Buttona

Jenson Button w trzech ostatnich wyścigach spisywał się fatalnie. Jego największą zmorą stało się to, co do tej pory było ogromnym atutem – opony. Na pewno nie bez znaczenia są poprawki wprowadzone przez inżynierów McLarena, aby ograniczyć zużycie opon, szczególnie bolesne w przypadku Lewisa Hamiltona.

Nieco inne spojrzenie na całą sytuację ma Jaime Alguersuari, który w swojej kolumnie na stronie BBC wskazał przyczyny słabej formy Brytyjczyka. Kierowca testowy Pirelli, uważa, że głównym problemem Buttona jest zła interpretacja sytuacji na torze. Podczas ostatniego weekendu wyścigowego Button miał nie tylko ogromne problemy ze zużyciem opon, ale również prezentował bardzo słabe tempo. Kierowca McLarena wielokrotnie zgłaszał przez radio, że ma ogromne problemy z dogrzaniem opon, szczególnie twardszej z dwóch dostępnych mieszanek.

Alguersuari uważa, że Button źle rozpoznał problem, który pojawił się już w czasie wolnych treningów, a główną przyczyną jego kłopotów nie były niedogrzane opony, ale ich przegrzewanie. Idąc za sugestiami doświadczonego kierowcy mechanicy McLarena przed niedzielnym wyścigiem wymienili hamulce w jego samochodzie, co miało rozwiązać problem niedogrzanych opon. W rezultacie Button prezentował tempo zbliżone do bolidów Caterhama, a jego opony niszczyły się w zastraszającym tempie.