McLaren nie potrzebuje testów

Tytuł wpisu może zaskakiwać, ale wygląda na to, że McLaren ma dość nietypowe podejście do testów, które odbędą się w przyszłym tygodniu na torze Mugello. Wystawienie dwóch testowych kierowców wzbudziło wątpliwości nie tylko wśród dziennikarzy oraz fanów ale także Lewis Hamilton przyznał, że sam wolałby wykorzystać ten czas za kółkiem. Z jego ostatniej wypowiedzi na Twitterze wynika, że zespół jednak nie przychylił się do jego prośby i kolejny raz w bolidzie zobaczymy go dopiero w Barcelonie.

Lektura najnowszego wydania Autosportu przynosi kolejne zaskakując informacje. Dyrektor techniczny McLarena, Paddy Lowe przyznał, że zespół wcale nie potrzebuje tych testów.

Będąc całkiem szczery, tak naprawdę nie potrzebujemy tych testów i nie jestem pewien czy testy w trakcie sezonu będą nadal organizowane.

Szczerze, to nie bardzo wiem, co mam o tym myśleć. Czyżby McLaren był tak pewny swego? Jest jeszcze druga strona medalu. Jenson Button nie tak dawno przyznał, że inżynierowie McLarena wykorzystali wszystkie pomysły jeszcze przed rozpoczęciem sezonu i o kolejne poprawki dające wymierne efekty będzie bardzo trudno. Może zespół z Woking nie tyle nie potrzebuje testów, co aktualnie nie bardzo ma co testować?