Trulli utrzyma fotel?

Nadal bardzo dużo mówi się o możliwości zatrudniania Witalija Pietrowa przez zespół Caterham, a o zagrożonej pozycji Trullego wiemy nie od dzisiaj. Menadżerka Rosjanina ostatnio bardzo narzekała na opieszałość rosyjskich sponsorów. W jednym z wywiadów miała powiedzieć, że jej podopieczny znalazł się w bardzo trudnej sytuacji i biorąc pod uwagę kalendarz praktycznie stracił szansę na posadę kierowcy wyścigowego.

Z drugiej strony warto spojrzeć na obsadę pierwszych przedsezonowych testów w Jerez. Jarno Trulli, podobnie jak rezerwowy Giedo van der Garde, otrzymał możliwość testowania nowego bolidu tylko przez jeden dzień. Niektórzy uważają, że w Barcelonie sytuacja się odwróci i to Kovalainen będzie kierowcą, który będzie musiał ustąpić miejsca rezerwowemu, ale są też inne sygnały, które mogą mówić o oczekiwaniu na ruch ze strony obozu Pietrowa.

Zespół Caterham spędził w Jerez dodatkowy dzień, który w całości został poświęcony na przygotowanie materiałów promocyjnych na nadchodzący sezon. Z informacji, które udało mi się uzyskać wynika, że Włoch był obecny w sobotę na torze, ale materiały udostępnione przez zespół zdają się tego nie potwierdzać. Moim zdaniem ostatnio słowo w tej sprawie jeszcze nie padło.

Poniżej znajdziecie zdjęcia z dnia filmowego udostępnione przez zespół Caterham. Jarno na nich nie ma…


fot. Caterham F1 Team