Dobry omen?

Drugiego dnia testów Kimi Raikkonen pokonał 91 okrążeń toru Ricardo Tormo, co w zestawieniu z wczorajszym dniem daje łączną liczbę 171 kółek. Dzisiejszy poranek został poświęcony krótkim i szybkim przejazdom, natomiast popołudniowa sesja była dla Fina okazją do wykonania długich przejazdów z pełnym bakiem paliwa.

Alan Permane przyznał, że Raikkonen wykonał ogromny postęp od wczorajszego poranka i w krótkim czasie był w stanie sprawdzić wiele różnych elementów. Sam kierowca również nie krył zadowolenia z testów. Fin stwierdził, że nawet jazda dwuletnim samochodem, wyposażonym w opony demonstracyjne pomogła mu zrozumieć nowe warunki, w których przyjdzie mu wkrótce rywalizować. Równie ważne były pierwsze chwile spędzone z ludźmi, którzy będą mu towarzyszyli w kolejnych sezonach.

Kimi zakończył testy dokładnie w momencie, kiedy licznik w bolidzie pokazał diabelską liczbę 666 kilometrów. Wkrótce przekonamy się czy to był dobry omen, a tymczasem Jerome d’Ambrosio został ogłoszony trzecim kierowcą zespołu Lotus.

Poniżej znajdziecie zdjęcia z dzisiejszej sesji.

Picture 21 of 29


fot. Lotus F1 Team