Nie tylko Hamilton będzie zeznawał

Im bliżej rozprawy dotyczącej bójki w nocnym klubie w Szanghaju z udziałem Adriana Sutila i Erica Luxa, tym więcej informacji zaczyna do nas docierać. Dwudniowy proces rozpocznie się 30 stycznia i już wiadomo, że głównym świadkiem będzie Lewis Hamilton. The Hamburger Morgenpost w dzisiejszym wydaniu cytuje wypowiedź przedstawiciela sądu w Monachium, z której wynika, że obecność Brytyjczyka jest obowiązkowa.

Ciekawe są również informacje dotyczące osób, które będą zeznawać podczas drugiego dnia rozprawy. Wśród wymienianych osób znajdują się były kierowca Virgin Racing Jerome d’Ambrosio oraz znany dziennikarz Will Buxton, pracujący dla amerykańskiej stacji SPEED.

Menadżer Adriana Sutila, Manfred Zimmermann jest spokojny o wynik rozprawy. Żelaznym dowodem ma być nagranie prezentujące przebieg zajścia, z którego ma jasno wynikać, że obrażenia na ciele Erica Luxa powstały w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności. Obrona będzie walczyła o uniewinnienie, a przy negatywnym obrocie sprawy o zmianę zarzutu na nieumyślne uszkodzenie ciała. Dodam tylko, że oskarżenie domaga się roku pozbawienia wolności pod zarzutem próby morderstwa.