Robert Kubica złamał nogę

Według informacji podanych przez włoską agencję ANSA Robert Kubica złamał nogę i aktualnie przebywa w szpitalu. Włoskie źródła twierdzą, że kierowca przewrócił się na śliskiej drodze, podczas gdy polskie agencje piszą o kolejnym wypadku samochodowym. Ucierpieć miała ta sama noga, którą Kubica leczył po zeszłorocznym wypadku.

Kolejne doniesienia zdają się potwierdzać włoską wersję wydarzeń, czyli nieszczęśliwy wypadek na oblodzonej drodze. Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w Pietrasanta, w miejscowości gdzie aktualnie mieszka kierowca. Pierwsze badania miały zostać przeprowadzone w lokalnym szpitalu, po czym została podjęta decyzja o kontynuacji leczenia w Pietra Ligure. To właśnie tam Kubica wracał do zdrowia po zeszłorocznym wypadku. Z informacji przekazanych przez dziennikarza radiowej “Trójki” Adama Maleckiego wynika, że jeśli taka decyzja zapadła, to Robert nie dotarł jeszcze do Pietra Ligure, co potwierdzili pracujący tam lekarze.

Ciągle nie ma potwierdzonej informacji o stopniu obrażeń. Większość serwisów pisze o złamaniu kości piszczelowej prawej nogi, ale krąży również wersja mówiąca o mikropęknięciu lub obiciu.

Z najnowszych informacji, które udało mi się uzyskać wynika, że Robert uszkodził kostkę, a nie jak wcześniej sugerowano kość piszczelową. Kontuzja nie jest poważna, o czym ma świadczyć fakt, że kierowca po założeniu usztywnienia miał opuścić szpital.

Jeśli będziecie mieli jakieś potwierdzone informacje to piszcie, ja postaram się dowiedzieć czegoś więcej.

Więcej wkrótce…