Tu mówi kapitan

Mimo, że mistrzostwo było przesądzone na kilka wyścigów przed końcem sezonu, to sprawa drugiego i trzeciego miejsca w klasyfikacji kierowców pozostawała otwarta, aż do ostatniego wyścigu w Brazylii. Wielu kibiców emocjonowało się tym pojedynkiem, ale z jednej z wypowiedzi Marka Webbera można wnioskować, że sami kierowcy mieli nieco inny pogląd na całą sytuację.

Zakończenie sezonu na podium oznaczało jeszcze jedną, przymusową i bardzo długa wycieczkę do Indii na galę rozdania nagród FIA. Dla zmęczonych trudami sezonu kierowców była to niezbyt przyjemna perspektywa.

Alonso, Button i Webber podczas parady (fot. World © Sutton)

Webber w swojej rubryce na stronie BBC napisał o rozmowie z Alonso i Buttonem podczas parady kierowców przed GP Brazylii: “Wszyscy chcieliśmy poprawić swoją pozycję w mistrzostwach, ale żaden z nas nie miał ochoty na taką podróż”.

Wiemy, że Webber swoim zwycięstwem zapewnił sobie najniższy stopień podium, a Alonso musiał zadowolić się jedynie czwartą lokatą. Australijczyk przyznał, że na dzień przed wylotem do Indii otrzymał od Hiszpana SMS’a z wiadomością “Tu mówi kapitan, Twój lot gotowy do wejścia na pokład”. Cała sytuacja może w pewien sposób tłumaczyć entuzjazm z jakim Mark Webber poruszał się po scenie w Indiach.