Grosjean partnerem Raikkonena

Kilka minut temu ukazała się oficjalna informacja, Grosjean będzie partnerem Kimiego Raikkonena w 2012 roku. Czy można mówić o zaskoczeniu? Wiele rzeczy wskazywało takie rozwiązanie, jedynie Lopez nieco zakręcił w ostatnich dniach mówiąc o potrzebie zatrudnienia drugiego, doświadczonego kierowcy. Tym samy Witalij Pietrow musi sobie szukać nowego pracodawcy, o czym wiedziałem już wczoraj późnym wieczorem.

Grosjean wyprzedził Pietrowa i Sennę w walce o fotel (fot. World © Sutton)

Z jednej strony mówi się, że zespół wyciągnął wnioski z nieudanego sezonu, ale patrząc na skompletowany skład wcale nie jestem tego pewny. Obaj panowie mieli dość długa przerwę i na pewno zespół będzie musiał poświęcić nieco czasu, aby ich wdrożyć. Dobrze dla zespołu, że decyzje kadrowe w końcu zapadły i cała uwaga może zostać skupiona na przygotowaniu przyszłorocznego samochodu. Ten sezon pokazał, że dysponując dobrze przygotowanym bolidem można walczyć o podium i nie są do tego potrzebne wielkie nazwiska.

Na koniec chciałbym Was pochwalić za “nosa”, bo w sondzie, którą przeprowadziłem dwa tygodnie większość przewidziała decyzję zespołu. Poniżej wyniki sondy.

Kto będzie partnerem Raikkonena w sezonie 2012?

  • Grosjean (41%, 116 Votes)
  • Pietrow (30%, 85 Votes)
  • Senna (29%, 84 Votes)

Głosujących: 285

Loading ... Loading ...