Jak zbudować supersamochód?

W niedzielny wieczór stacja BBC wyemitowała kolejny odcinek popularnego programu “How to Build…”. Program w całości został poświęcony McLarenowi MP4-12C. Materiał został zrealizowany w czasie, kiedy produkcja cywilnych samochodów odbywała się w tym samym obiekcie gdzie budowane są bolidy F1, więc jest do doskonała okazja, aby poznać warunki w jakich pracują najlepsi inżynierowie na świecie.

Film pozwala również zrozumieć jak duże piętno na współczesnych samochodach sportowych odcisnęła i nadal odciska F1. MP4-12C został zbudowany na bardzo podobnej bazie oraz przy użyciu tych samych materiałów, z których buduje się samochody rywalizujące w najlepszej serii wyścigowej świata.

Największe wrażenie zrobił na mnie nie McLaren MP4-12C, a sam obiekt, dbałość o szczegóły oraz osoba Rona Denisa, który trzyma na wszystkim rękę. Opowiadając o uszkodzonej płytce w holu oraz o powodach, dla których nie została wymieniona… zresztą sami zobaczcie. Film możecie obejrzeć za pośrednictwem BBC iPlayer lub w serwisie YouTube, z tym, że ta druga opcja może zostać wkrótce usunięta.

Na koniec słowa podziękowania dla jednej z czytelniczek, Karoliny, która poleciła mi ten materiał. Wielokrotnie już mówiłem, że f1talks.pl to Wy i bardzo mnie cieszy, że coraz częściej czytelnicy proponują wartościowe treści. Dziękuję i oby tak dalej!