Morelli przemówił

Wczoraj, po publikacji informacji na stronie Mikołaja Sokoła napisałem, że raczej oczekiwałem wystąpienia menadżera Roberta. Kilka godzin po moim wpisie Morelli przemówił, za pośrednictwem Polskiej Agencji Prasowej. Poniżej znajdziecie najważniejsze fakty z wywiady, które publikuję za PAP, aby nie było żadnych wątpliwości, co i w jaki sposób zostało powiedziane.

W rozmowie z PAP Włoch zapewnił, że “Robert czuje się dobrze, wszystko jest w porządku”.

Morelli pytany o przyszłość, odparł: “Jest jeszcze za wcześnie, by o niej mówić”.

“Będzie komunikat, wydamy go razem z teamem Renault, w którym znajdzie się odniesienie do planów na przyszłość, ale na razie jest na to za wcześnie” – poinformował.

“Musimy poczekać jeszcze kilka tygodni, bo tyle potrwa kuracja pooperacyjna, choć był to lekki zabieg. Mimo to, potrzeba trochę czasu. A potem dokonamy oceny” – stwierdził.

Zastrzegł zarazem, że nie będzie to “decyzja ostateczna”.

“Zapadnie decyzja o dalszych fazach postępowania, które doprowadzą nas do początku następnego sezonu. To proces naturalny, który ma swoje etapy. Nie można powiedzieć, że Robert obudzi się rano i zdecyduje: “jest doskonale, mogę jeździć”. Są różne etapy, które trzeba przejść i dopiero wtedy można zacząć stawiać prognozy z konieczną precyzją i uwagę” – podkreślił Morelli.

Słowa Morellego pozostawię dziś bez komentarza…