Kubica już jeździ samochodem, ale czeka go kolejna operacja

Przeczytaj pełny wywiad z doktorem Rossello…

Radiowa Trójka w dzisiejszej audycji “Trzecia strona medalu” wyemitowała rozmowę z chirurgiem, który operował Roberta Kubicę, doktorem Rossello. Program emitowany jest w każdą niedzielę więc wywiad musiał zostać przeprowadzony w tym tygodniu. Nie miałem okazji słyszeć tej rozmowy, ale z informacji, które pojawiły się w sieci wynika, że stan Roberta jest zdecydowanie lepszy, niż do tej pory informowano.

Mario Igor Rossello potwierdził słowa doktora Ceccarelli, że nasz kierowca z całą pewnością powróci do ścigania już w przyszłym roku. Kubica odzyskał czucie w palcach i jest w stanie podnosić przedmioty. Według chirurga, ręka nigdy nie odzyska pełnej sprawności, ale to nie powinno w żaden sposób przeszkadzać przy prowadzeniu samochodu. Gdyby Kubica był pianistą moglibyśmy się martwić. Okres gojenia dobiegł końca i pozostała jedynie praca nad wzmocnieniem mięśni, które przez wiele miesięcy były nieużywane.

Dużym zaskoczeniem dla mnie jest informacja, że Kubica od lipca nie nosi już żadnych bandaży. To stoi w sprzeczności z tym, co widzieliśmy na zdjęciach Faktu lub na zdjęciu opublikowanym na jednym z portali społecznościowych. Doktor Rossello jest jednak poważnym człowiekiem i nie ma podstaw, by mu nie wierzyć. Kolejne zaskoczenie, to informacja, że Kubica zasiadł już za kierownicą samochodu drogowego. Ceccarelli mówił, że dopóki na ciele naszego kierowcy będą opatrunki, nie ma mowy o wejściu za kółko. Z tego punktu widzenia obie informacje się dopełniają i tworzą spójną całość.

Żeby nie było tak kolorowo Kubicę czeka jeszcze jeden zabieg, który ma poprawić zakres ruchów w nadgarstku. Termin zabiegu nie jest jeszcze znany. Szkoda tylko, że kolejny raz musimy się posiłkować informacjami pochodzącymi z drugiej ręki.

Duże podziękowania dla @mag_F1 za dostarczenie tych niesamowitych informacji. Jeśli ktoś posiada konto na Twitterze to warto podążać…