Kiedy rzeczywistość spotyka świat wirtualny

Rzadko na blogu sięgam po tematy z dziedziny gier komputerowych, ale tym razem nie mogę nie napisać o wydarzeniu, które mocno zbliżyło do siebie dwa, całkiem odległe światy. Mercedes zrealizował projekt, który znacznie wykracza poza to, co do tej pory widzieliśmy. David Coulthard zmierzył się z szóstką starannie wyselekcjonowanych graczy w nietypowej konkurencji.

Miejscem akcji był Dunsfold Park, lepiej znany jako tor testowy programu Top Gear. Coulthard zasiadł za kierownicą Mercedesa SLS AMG, podczas gdy gracze zajęli wygodne miejsca za sterami wirtualnych maszyn przygotowanych przez twórców Gran Tourismo 5. Cel był prosty, wykręcić jak najlepszy czas okrążenia oraz porównać wyniki uzyskane w świecie realnym, z tym, co może dostarczyć świat wirtualny.

Rozmach całego przedsięwzięcia był ogromny, o czym może świadczyć obecność znanych komentatorów, a wyniki… No cóż, sami zobaczcie.

Relacja z imprezyKulisy całego wydarzeniaPirelli promując GP Włoch wykorzystało również element wirtualnego świata, umilając czas pasażerom na lotnisku w Milanie. Jednak w tym przypadku możemy mówić o rozszerzonej rzeczywistości. Rozmach nieco mniejszy, ale efekt wzbudził ciekawość, więc spełnił swoje zadanie.