Hattrick?

Tytułowy hattrick odnosi się do Jensona Buttona, który w dwóch ostatnich sezonach stawał na najwyższym stopniu podium podczas GP Australii. Czy ta sztuka uda mu się również w tym roku? Patrząc na aktualną dyspozycję MP4-26 będzie to bardzo trudne.

McLaren od momentu kiedy pojawił się ze swoją nową konstrukcją na torze boryka się z ciągłymi problemami technicznymi. Podczas wtorkowych zajęć naliczyłem takich sytuacji aż trzy. Wczorajszy poranek również rozpoczął się od słowa problem… Wszystko to bardzo ogranicza ilość kilometrów przejechanych przez kierowców co niekorzystnie wpływa zarówno na ich formę jak również na formę samego samochodu. Zespół desperacko szuka tempa czego dowodem jest ogromna ilość przeróżnych czujników montowanych na samochodzie. Również analiza przeprowadzona przez zespół BBC wykazała kolejne słabe punkty w bolidzie.

Martin Brundle, który miał okazję obserwować samochód podczas testów powiedział, że konstrukcja sama w sobie jest nieudana. Samochód nie chce skręcać, nie chce hamować i ogólnie nie bardzo chce współpracować z kierowcami. Z ust tych ostatnich padają bardzo cierpkie słowa pod kątem tegorocznego bolidu. Hamilton miał wczoraj powiedzieć, że z tym samochodem o mistrzostwie mogą zapomnieć.

Eddie Jordan całą winę za zaistniałą sytuację zrzuca na bardzo nietypową jak na F1 politykę dotyczącą projektowania samochodu. McLaren zatrudnia dwa zespoły projektantów, które na przemian przygotowują kolejne samochody. Według Jordana ciągłość jest podstawą sukcesu czego dowodem są niesamowite wyniki Red Bulla.

Kolejnym utrudnieniem dla zespołu z Woking jest zakaz testów w trakcie sezonu. Jordan przypomina, że w poprzednich latach McLaren oraz Ferrari dzięki dużym budżetom były w stanie w ciągu sezonu poprawić swoją dyspozycję. Teraz jest to niemożliwe i opuszczenie pierwszych przedsezonowych testów może być bardzo kosztowne.

Pod koniec materiału pada pytanie, które chciałem również Wam zadać. Kto będzie mocny w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie? Komentatorzy BBC są zgodni, że na czele mamy Red Bulla oraz Ferrari a za nimi co zaskakujące Renault, Toro Rosso, Sauber. Poniżej ich oczekiwań McLaren, Mercedes oraz Force India.

Czekam na Wasze opinie i przemyślenia w komentarzach oraz zapraszam do udziału w sondzie, której dawno na stronie nie było.

Czy Button ma szansę na trzecie z rzędu zwycięstwo w Australii?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zdjęcie w miniaturze pochodzi z zaprzyjaźnionego portalu badgergp.com i zostało zrobione przez agencję Octane Photos