Lotus Renault R31

Dziękuję wszystkim, którzy razem ze mną obserwowali transmisję z prezentacji bolidu Lotus Renault R31. Emocje były duże i chyba nikt nie mógł czuć się rozczarowany po tym co zobaczyliśmy. Napisałem kiedyś, że wyglądem wyścigu się nie wygrywa ale mam nadzieję, że pod czarno złotą skorupą kryją się duże możliwości. Poniżej wideo z prezentacji oraz pierwsze zdjęcia.


Lotus Renault R31

Lotus Renault R31

Z relacji dowiedzieliśmy się też, że posadę kierowcy testowego w LRGP otrzymał Bruno Senna. Swoją droga świetna zagrywka marketingowa. Nazwisko Senny to magnes a w połączeniu z Lotusem to gwarancja udanej promocji.

Jeśli macie jakieś ciekawe ujęcia to proszę o linki w komentarzach. Ponieważ pomysł z chatem spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem zostanie on włączony na stałe. Dzięki temu będziemy mogli wspólnie przeżywać wszystkie najważniejsze wydarzenia nadchodzącego sezonu.

Mimo, że strona zespołu Lotus Renault nadal nie działa udało mi się zdobyć pierwsze studyjne zdjęcie R31.

R31 w studio

Jeden z najciekawszych komentarzy jakie pojawiły się od momentu pokazania R31:

Zdjęcia Lotus Renault GP R31 są już dostępne w sieci. Wielu ludzi dokładnie analizuje każdy szczegół i póki co nikt nie dopatrzył się wydechu. Podobno samochód korzysta z niezwykle zaawansowanego układu wydechowego. Rury wydechowe zamiast do tyłu zostały prawdopodobnie poprowadzone do przodu i wtłaczane są do zamontowanego z przodu dyfuzora aby generować dodatkową siłę docisku. Jeśli to prawda to będziemy mieli do czynienia z największą innowacją ostatnich lat.