HRT w hollywoodzkim stylu

To nic, że nie będą dysponowali nowym samochodem przed startem sezonu w Bahrajnie. To nic, że największą zmianą w tegorocznym samochodzie w porównaniu do starego będzie nowa skrzynia biegów i hydraulika (Williams). To nic, że powoli stają się pośmiewiskiem. Zespół HRT zdecydował się zatrudnić artystę, projektanta Daniela Simon do stworzenia nowego wizerunku zespołu.

Na pytanie czym zajmuje się Simon najlepiej odpowie Wam film promujący album z jego najnowszymi projektami zatytułowany Cosmic Motors.Simon ma na koncie współpracę z takimi markami jak VW, Seat, Lamborghini czy Bugatti. Ostatnio swoje projekty coraz częściej przenosi na duży ekran czego przykładem jest choćby ostatnio głośny Tron: Dziedzictwo.

Zapowiada się kosmiczny sezon w wykonaniu HRT. Simon otrzymał pełną dowolność jeśli chodzi o projekt malowania samochodu i innych elementy, które będą częścią kampanii promocyjnej zespołu. Nie ukrywam, że promo Cosmic Motors robi wrażenie ale przecież nie o wygląd tu chodzi. Konkurujący z HRT zespół Team Lotus zrezygnował z nowego malowania aby zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na rozwój samochodu natomiast HRT stawia na kolorową skorupkę i fikuśne szaliki dla kibiców. Nie mam wątpliwości kto z tej dwójki będzie szybszy w nadchodzącym sezonie.

Na koniec mały konkurs dla spostrzegawczych. Simon w swojej pracy czerpie inspiracje również z historycznych samochodów, które pojawiały się na torach F1. W filmie promocyjnym Cosmic Motors można zauważyć jeden bardzo charakterystyczny element skopiowany z konstrukcji, która uważana jest za jedną z bardziej oryginalnych. Na propozycje czekam w komentarzach.