Konferencja prasowa Petrova [LIVE]

[UPDATE] Cała konferencja do obejrzenia tutaj (kliknij aby przejść do serwisu sportbox.ru….)

O godzinie 12:45 naszego czasu mam rozpocząć się konferencja prasowa, na której Vitaly Petrov ma poinformować o swoich planach na przyszły sezon. Impreza ma rozmach bo zaangażowały się w nią rosyjska telewizja oraz radio. W tym wpisie postaram się relacjonować Wam na bieżąco to co dzieje się w siedzibie rosyjskiej telewizji, w której zwołano konferencję.

[13:50] To były jedynie najważniejsze moim zdaniem, fragmenty konferencji, które chciałem Wam przekazać na żywo. Więcej informacji na pewno wkrótce na innych portalach. Ja może pokuszę się jeszcze o komentarz ale z drugiej strony co tu komentować…

[13:45] Oksana na koniec:

Specjalne podziękowania dla Vladimira Putina

[13:42] Boullier zapytany dlaczego Petrov był pierwszą opcją:

Najważniejszy jest wynik sportowy ale również braliśmy pod uwagę względy marketingowe. Sportowy sukces chcemy przekuć w marketingowy

[13:39] Petrov o kontrakcie:

Nie będę zdradzał sekretów. Jeszcze Alonso usłyszy…

[13:37] Kosachenko zapytana o wysokość kontraktu Petrova:

Zobacz na Vitalya – nie wygląda na głodnego.

[13:35] Boullier zapytany o nowych sponsorów z Rosji:

Ciągle negocjujemy z kilkoma firmami z Rosji. Oczekuję, że podejmą z nami współpracę

[13:32] Petrov zapytany o tytuł “Króla wypadków”:

Nadal będę jeździł tak agresywnie jak dotąd ale bardziej rozważnie. Nigdy wcześniej nie popełniłem tylu błędów… Uważam, że błędów będzie mniej.

[13:29] Petrov o testach:

Mam nadzieję, że będziemy mieli dużo suchych dni. Będzie wiele nowych rzeczy do sprawdzenia w tym KERS.

[13:27] Oksana Kosachenko:

To nie jest transakcja finansowa. Do 2014 roku zamierzamy zrobić wszystko żeby Rosja mogła być dumna ze swojego kierowcy.

[13:25] Petrov:

Mam nadzieję że będzie lepiej niż w 2010. Nic więcej nie mogę powiedzieć bo samochód jest nadal w budowie

[13:24] Eric Boullier:

Dwa lata – to kawał czasu i mamy nadzieję, że Vitaly pokaże swój poziom i będzie lepiej niż w tym sezonie. Pomożemy mu w tym.

[13:22] Pertov w koszuli z logiem Lotusa i Renault:

To chyba jedynie tymczasowy ubiór

[13:20] Oksana Kosachenko:

Dziękujemy za wsparcie. Bez Was podpisanie nowego kontraktu nie byłoby możliwe. Przyszłość nie była jasna ale teraz F1 będzie gościła w Rosji. Lotus Renault podpisał nowy kontrakt z Vitalym na sezony 2011, 2012. Jego partnerem w sezonie 2011 będzie Robert Kubica.

[13:15] Po informacji na twitterze sądziłem, że Pertov podpisał kontrakt na jeden sezon. Wszystko jednak wskazuje na to, że będą to dwa sezony 2011 i 2012.

[13:10] Vitaly o sezonie 2010:

“Sezon nie był taki jak tego oczekiwałem. Było wiele błędów, które popełniłem. Były też pozytywne momenty. Odkryłem też wiele elementów gry zespołowej. Co więcej mogę powiedzieć”

Tak to wszystko wygląda

[13:05] Vitaly pojawił się w budynku telewizji w towarzystwie Erica Boullier’a wystrojony w żółto-czarne barwo zespołu Lotus – Renault.

[13:00] Konferencja jeszcze się nie rozpoczęła a całe napięcie zepsuł operator twittera ekipy Lotus Renault: Petrov kierowcą Renault na sezon 2011!

Lotus Renault potwierdził Petrova jako kierowcę na sezon 2011

[12:50] Konferencja została przesunięta na godzinę 13:10 ze względu na korki w centrum Moskwy.