Jos Verstappen?

Z cyklu każdy może być ekspertem. Zagraniczne oraz polskie media powtarzają za holenderskim Telegraaf, że według Josa Verstappena Vitaly Petrov jest najgorszym kierowcą minionego sezonu.

Powiedziałbym, że Vitaly Petrov był zarówno najgorszym kierowcą, jak i najgorszym debiutantem w minionym sezonie.

W ostatnim wyścigu pojechał bardzo dobrze i utrzymał Fernando Alonso za sobą, w rezultacie czego Hiszpan przegrał walkę o tytuł, ale poza tym wiele rzeczy poszło nie tak.

W kilku wyścigach miał mnóstwo problemów. Zaliczył wiele wypadków, uderzał w bandy, psuł starty. Nie możesz sobie pozwolić na takie wpadki, gdy jeździsz dla tak mocnego teamu.

Rzeczywiście Petrov swoją jazdą na pomnik nie zasłużył ale w tej sytuacji czuję się w obowiązku, wziąć go w obronę. Przede wszystkim kim jest Jos Verstappen? Były kierowca F1, jeździł również w innych seriach bla bla bla… Skupmy się zatem na jego wyczynach w F1:

1994 Benneton-Ford – 10 punktów w sezonie
1995 Simtek-Ford – 0 punktów
1996 Footwork-Hart – 1 punkt
1997 Tyrrell-Ford – 0 punktów
1998 Stewart-Ford – 0 punktów
1999 brak angażu
2000 Arrows – 5 punktów
2001 Arrows – 1 punkt
2002 brak angażu
2003 brak angażu
2004 Minardi – 0 punktów

Sumując to wszystko do kupy nasz bohater przez 8 sezonów zdobył w sumie 17 punktów. Oszałamiający wynik, tym bardziej porównując z tegorocznym dorobkiem Petrova (27). Wiem, wiem punktacja była wtedy inna ale to nie zmienia faktu, że Jos nie jest osobą, która powinna takie osądy wydawać a jeżeli już to redaktorzy wszelkiego rodzaju mediów powinni się czasem zastanowić nad tym kogo sadzają w fotelu eksperta.

P.S. Jako poparcie wyników naszego bohatera filmik poglądowy (kliknij aby obejrzeć…) i komentarz z serwisu Youtube:

Every driver has accidents, yes, but Jos had a lot more than most…