Oferta złożona w ostatniej chwili może uratować Manora

Serwis Autosport, powołując się na swoje źródła, donosi, że jeden z podmiotów zainteresowanych zakupem zespołu Manor złożył ofertę. Według opublikowanych informacji syndyk ma zaledwie kilka dni na ocenę oferty, bo kupiec chce otrzymać odpowiedź do piątku.

Przedmiotem sprzedaży mają być Just Racing Services Ltd, Just Racing Ltd oraz Manor Grand Prix Racing Ltd., co sugeruje, że potencjalny właściciel poważnie myśli o kontynuowaniu operacji wyścigowej. Za krótkim czasem, jaki syndyk otrzymał na ocenę oferty stoją również względy typowo wyścigowe. W ocenie zainteresowanej strony 20 stycznia to kluczowa data, aby zdążyć z przygotowaniami do pierwszego wyścigu. Syndyk, aby chronić interesy wierzycieli, wstrzymał produkcję nowego samochodu. Wszystko jest jednak gotowe, aby ten proces wznowić.

Oferta, o której pisze Autosport pojawiła się za pięć dwunasta, co jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że obecna sytuacja nie jest przypadkowa. Pozostaje poczekać na rozwój wydarzeń, ale można przypuszczać, że syndyk za wszelką cenę będzie chciał utrzymać miejsca pracy. To może prowadzić do ustępstw, o których w czasie “normalnych” rozmów nie byłoby mowy.