Hulkenberg coraz bliżej trzyletniej umowy z Renault

Coraz bardziej prawdopodobny staje się scenariusz, że w przyszłym sezonie zespół Renault będzie miał dwóch nowych kierowców. Media donoszą również o napiętej atmosferze wśród szefostwa i pojawiają się sugestie, że Frederic Vasseur opuści Enstone zaledwie po jednym sezonie współpracy.

Wobec dość zamkniętej sytuacji na rynku kierowców, decyzji sponsorów Pereza oraz zablokowaniu Sainza przez Marko, francuski zespół prawdopodobnie skorzysta z usług Nico Hulkenberga. Według zagranicznej prasy trzyletnia umowa z niemieckim kierowcą jest już gotowa i jedynie czeka na akceptację prawników oraz podpisy. Te doniesienia mogą nieco dziwić, bo jeszcze niedawno Hulkenberg potwierdził przedłużenie współpracy z ekipą z Silverstone. Renault stać na wykupienie kontraktu kierowcy, ale może nie być to konieczne, bo miejscem dla swoich młodych podopiecznych w Force India mocno zainteresowany jest Mercedes. Dla takiego kierowcy jak Pascal Wehrlein miejsce w zespole środka stawki byłoby kolejnym krokiem w rozwoju kariery i dobrym przygotowaniem do objęcia fotela Mercedesa.

Dużo mówi się o tym, że drugi żółty bolid powędruje w ręce francuskiego kierowcy i naturalnym wyborem wydaje się być Esteban Ocon. Kierowca Manora bez żadnych kompleksów dołączył do stawki w trakcie sezonu i mimo braku doświadczenia dotrzymuje kroku swojemu partnerowi z zespołu. Potwierdzenie umowy Renault z Hulkenbergiem będzie jak trącenie kostki domina. Kolejne elementy zaczną spadać na stół.