Marchionne: Kimi musi dowieść, że zasługuje na nowy kontrakt

Jedną z największych zagadek, dotyczących tegorocznych ruchów na rynku kierowców jest Kimi Raikkonen. Dyspozycja Fina jest zauważalnie gorsza od Sebastiana Vettela, ale wielu ekspertów twierdzi, że własnie z tego powodu włoski zespół nie ma problemów wewnętrznych z kierowcami. Czy Ferrari zdecyduje się przedłużyć kontrakt Raikkonena?

Sergio Marchionne w rozmowie z La Gazzetta dello Sport nie wyklucza obecności fińskiego kierowcy w fotelu wyścigowym, ale jednocześnie stawia sprawę jasno i odczekuje od Raikkonena mistrzowskiej dyspozycji.

“Wszystko zależy od niego. Jego czas z Ferrari będzie zależał od jego dyspozycji. Musi pokazać, że zasługuje, aby zostać, w przeciwnym razie on sam nie będzie chciał dalej tu być. Przyjdzie dzień, że i ja odejdę.”

Marchionne dość szeroko wypowiedział się również o problemach technicznych, z jakimi obecnie zmaga się zespół. Jego słowa potwierdzają, że tegoroczny bolid potrafi być szybki, ale jest przy tym bardzo niestabilny i wrażliwy na zmiany czynników zewnętrznych.

“Sekretem [Mercedesa] jest stabilność samochodu. SF16-H jest nowy w porównaniu do swojego poprzednika. Mimo, że projekt wyglądał świetnie, kiedy bolid pojawił się na torze, pewne wyniki nie pokryły się z naszymi oczekiwaniami. Próbujemy sobie z tym poradzić i zrozumieć, co jest potrzebne, aby poprawić nasze osiągi. To jest trudny samochód.”